News

Beef Wellington tarifi | MasterChef Türkiye Beef Wellington nasıl yapılır?

- 5fd73f7b55427e120c3a6e0f - Beef Wellington tarifi | MasterChef Türkiye Beef Wellington nasıl yapılır?

Beef Wellington nasıl yapılır? MasterChef Türkiye yeni bölümü izleyenler görsel bir şölen olan Beef Wellington tarifini araştırmaya başladı. Finale giden yolda yarışmacıları zorlayacak olan Beef Wellington’un nasıl yapıldığını sizler için derledik. İşte Beef Wellington için gerekli malzemeler ve yapılışı.

BEEF WELLINGTON TARİFİ MALZEMELERİ

Bir kg bütün bonfile
500 gr milföy hamuru
250 gr mantar
12 dilim füme dana eti
Dijon hardalı
3 dal taze kekik
3 dal taze biberiye
1 yumurta
Zeytinyağı
Deniz tuzu
Karabiber

BEEF WELLINGTON NASIL YAPILIR?

Bütün bonfileyi sığabileceği kase içerisine yerleştirdikten sonra her iki tarafı da tuz ve karabiberlenir.

Baharatlanan bonfile tavaya alınarak üzerine zeytinyağı dökülür ve çevrilerek mühürlenir. Ardından tepsiye yerleştirilir.

Dilimlenen mantarlar tavada zeytinyağı ile pişirilir. Ardından milföy hamuru streç film üzerine yerleştirilir ve üzerine dijon hardalı serpilir. üzerine füme etler yan yana dizilir. Milföy hamurunun üzeri kaplanacak şekilde. Füzem etin üzerine mantarlar konulur. Mantarların üzerine de bonfile yerleştirilir. Etin üzerine kekik ve biberiye atılabilir. Ardından birkaç dilim daha füme et konulur ve milföy hamurları ile üstü kapatılır. Milföy hamurları ile et iyice sarılır.

Pişirme kağıdı konulan tepsiye milföy hamurlu et konulur. Etrafına yumurta sürülür. Fırında 200 derece 35 dakika kadar pişirilir. Dilimleyerek servis edilir.Source link

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir